Okulumuzda beyin-göz-el kordinasyonunun gelişmesine yardımcı olabilmek adına çocuklarımıza bol malzeme verip kendilerini özgürce ifade edebilmeleri sanat ile sağlanır. Pastel boya, kuru kalem, guaj boya, sulu boya teknikleri ile hayal dünyalarını sınırsızca kullanacakları ortamı sağlayarak, gelişim süreçlerine destek olunur.

Okulumuzda beyin-göz-el kordinasyonunun gelişmesine yardımcı olabilmek adına çocuklarımıza bol malzeme verip kendilerini özgürce ifade edebilmeleri sanat ile sağlanır. Pastel boya, kuru kalem, guaj boya, sulu boya teknikleri ile hayal dünyalarını sınırsızca kullanacakları ortamı sağlayarak, gelişim süreçlerine destek olunur.

Binicilik pasif bir aktivite olmaktan uzak aktif yapılan faydalı ve eğlenceli bir spordur; kan dolaşımı ve solunum sistemini düzenler at üzerinde dik ve doğru bir duruş sergilenmesini sağlar. Bu sporu yapabilmenin ilk şartı atları sevmektir. Diğer sporlara nazaran hayvan sevgisinin doyasıya yaşandığı binicilik başka bir canlıyla uyum içinde olma, uyanık olma ve acil durumlarla baş etme yeteneği geliştirir. Atı kontrol etme duygusu özgüveni artırır, risk alabilme duygusunu güçlendirir.

Salon Okçuluğu için uygun ve güvenli alanın oluşturulduğu Özel Çankaya Koleji’nde öğrenciler, tecrübeli ve nitelikli spor eğitmenlerinin eşliğinde değişik yaş seviyeleri için gerekli ekipmanlarla çalışmalarını yürütmektedir. Özel Çankaya Koleji’nde ayrıca öğrencilerin okçuluk gelişimlerini sergiledikleri ve sporcuların katılım gösterdiği okçuluk etkinlikleri de düzenlenmektedir. Öğrencilerimiz okçuluk eğitimi ve etkinlikleriyle uzun süreli konsantrasyon, kendi kendini eğitebilme becerisi, sabırlı çalışma, düşüncesiyle fiziki hareketlerini yönetme yeterlilikleri kazanıyor.

Öğrencilerimize basketbol, futbol, voleybol gibi sporları sevdirmenin yanı sıra, fiziksel gelişmeleri sırasında uzman eğitmenlerle birlikte spor alanında da gelişmelerine imkan sağlıyoruz.

 

Görsel sanatlar dersleri öğrencilerin; tüm kültürler arası ortak bir anlatım dili olan plastik sanatlar hakkında genel bilgi edinmelerini; farklı sanat biçimleri ve görüşleri hakkında bakış açısı ve yorum yapabilme yetisi kazanabilmelerini hedefler. Uygulamalı çalışmalar ile öğrencilerin hayal güçlerinin, yaratıcılıklarının ve el becerilerinin geliştirilmesi amaçlanır.
Öğrencilerin öncelikle;
• Çizgi ve renklerin özelliklerini fark edebilen,
• Çizgi ve renk yoluyla kendisini ifade edebilen,
• Yaratıcı, duyarlı, kendine güvenen ve kendini sanat yoluyla ifade edebilen,
• Sanat eserlerini yorumlayabilen,
• Olumlu ilişkiler kurabilen,
• Tasarıma yönelik hayal gücünü kullanabilen,
• Her alanda kullanılabilecek yaratıcı davranışlar geliştirebilen,
• Müze kültürü ile sanatın evrenselliğini kavrayan,
• Estetik yaratımda bulunabilme becerilerini geliştiren bireyler olmaları hedeflenir.

 

Origami bir parça kağıt ve hayal gücü kullanarak neler yaratılabileceğini öğrettiği için hem öğretici hem de eğlendirici bir oyun gibidir. Origami kulübünde amaç; çocuklarda başarma hissini güçlendirmenin yanı sıra; sosyal, duygusal, davranışsal, psikomotor, dilsel gelişime, matematik eğitimine ve hatta başka kültürlerin tanıtılmasına katkı sağlamaktır. Bu amaçla okulumuzda oluşturulacak olan origami kulübünde çocuklarımızın yaşlarına uygun çalışmalar yapılması hedeflenmektedir. Origami çocuklar arasında öğrenilmesi zor bir dersten çok oyun olarak algılandığı için etkili bir eğitsel araçtır.

 

Hem bedensel sağlık ve fiziksel gelişme yönünden hem de iyi bir kişilik gelişimi ve ruh sağlığı bakımından yararlı. Çocuk spor yoluyla çevresini tanır , iletişim kurar, kendine güveni artar. Psikolojik açıdan da kendini kontrol etmeyi, bir konuda konsantre olabilmeyi, iradesini kullanabilmeyi, başarıya güdülenebilmeyi öğrenir.
• Yüzme, çocuklarınızın kendine güveninin artmasını sağlar.
• Küçük yaşlarda yüzme sporuyla ilgilenen kişilerin omuzları geniş, duruşları düzgün olur.
• Yüzme sporu aerobik bir çalışma olduğundan dolayı, çocuklarınızın kardiyovasküler gelişimleri daha sağlıklı olur.
• Yüzme derslerinde / çalışmalarında / antrenmanlarında yüksek kalori harcandığı için, çocuklarınızın obeziteye yakalanma riskini azaltmış olursunuz.
• Çocuklarınız yüzme antrenmanı yaparken, onu izlemeniz, ona destek vermeniz, çocuğu yalnızlık ve çaresizlik hissinden uzak tutar.
• Yüzme sporu, tüm kasları, bağları, tendonları çalıştırdığı için ilerleyen yaşlarda çocuğunuzun sakatlanma riskini azaltmış olursunuz.
• Yüzme, çocuğunuzun el - kol - bacak koordinasyonun gelişmesini sağlar.
• Yüzme, Çocuğunuzun dayanıklılığının artmasını sağlar.
• Suyun rahatlatıcı etkisi sayesinde, çocuklarınız daha sakin bir yapıya sahip olabilir.

 

 

Zaman zaman “Cuma Postası”nda bazı etkinliklerin yanında yazıldığını göreceğiniz bu sözcük – GEMS; California Üniversitesi bünyesinde yer alan Lawrence Hall of Science adlı fen merkezi tarafından oluşturulan, matematik ve fen öğretiminde yeni, esnek ve öğreneni merkeze alan bir yaklaşımdır. Yaptığımız etkinlikler sayesinde matematik ve fen çalışmalarını daha eğlenceli ve kalıcı hale getirmeyi hedefleriz.

Aritmetiği araç olarak kullanarak öğrencilerimize matematik sevgisini ‘’Mental Aritmetik’’ programımız ile desteklemekteyiz. Haftada 3 saat mental aritmetik uygulamaları planlamaktayız.

 

Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için
KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.